2025: de mit keres Trump veje Libanonban?
Izrael és Törökország is kihasználta Biden béna kacsa elnökségét, de most jön a feketeleves. Sayfo Omar írása.
Meg kell állítani már Törökországban a menekültek áradatát Andrej Babiš cseh miniszterelnök-helyettes szerint. Babiš elmondta: Európa megtelt, a politikusok elsőrendű felelőssége az országuk biztonságának biztosítása. Ha valamelyik állam ezek után szeretne menekülteket befogadni, akkor azokat az embereket légi úton kellene Törökországból elszállítani.
Európa megtelt és a menekültek áradatát teljes mértékben le kellene állítani - jelentette ki Andrej Babiš cseh miniszterelnök-helyettes, pénzügyminiszter egy szombaton Prágában megjelent lapinterjúban.
„A menekültek áradatát Törökországban, Európa határai előtt meg kell állítani. És teljes mértékben meg kell állítani, nem pedig mérsékelni” – jelentette ki Andrej Babiš a Právo című cseh baloldali napilap által közöl interjúban. Ha valamelyik állam mégis kész újabb menekülteket befogadni, amiről a cseh politikus nincs meggyőződve, akkor azokat légi úton magának kell elszállítania Törökországból. „Európának ugyanakkor azt az üzenetet kellene küldenie, hogy megtelt, és több ember ne jöjjön ide” – szögezte le.
A migrációs helyzet megváltozott, a schengeni határoknak úgy kellene működnie mint a magyar-szerb határon
A cseh kormányfő-helyettes úgy látja: a migrációs helyzet mára radikálisan megváltozott, ezért szó sem lehet arról, hogy Csehország közel-keleti menekülteket fogadjon be.
„A helyzet mára alapvetően megváltozott. Nem kötelességünk, és szerintem pillanatnyilag nem is tudunk senkit befogadni. A politikusok elsőrendű felelőssége, hogy biztosítsák országuk lakosságának biztonságát, csak ezután lehet mérlegelni az esetleges szolidaritást a menekültekkel. Csehország több mint elég saját problémával küszködik” – mutatott rá a politikus.
Babiš megismételte korábbi véleményét, miszerint a jelenlegi migránsválságot azzal lehetne megoldani, ha lezárnák a külső schengeni határokat. Hozzátette: „A schengeni határoknak úgy kellene működniük, ahogy a Szlovákia és Ukrajna vagy Magyarország és Szerbia közti határok működnek.”